Подробности за спота

Спотър hertj94
Заснет в Chicago (IL), United States of America
Дата 2014-05-05 16:33

A McLaren P1, in Chicago!!! By far one of my top spots! The first one in the U.S. too!!! So here's the story, we were driving downtown and we decided to take a different way in than usual. We thought we missed a turned so we decided to just turn on the next street we came across. So we're driving along and up ahead I saw something that looked exotic, which I initially took to be a Gallardo. As we drove past I saw what it was and I got pretty excited haha. I was not expecting to come across a P1 haha

Подробности за автомобила

Максимална скорост 350 km/h
Ускоряване 0-100 km/h 2.80 s
Мощност 903 hp
Въртящ момент 900 Nm @ 0 rpm
Тегло 1395 kg

Коментари по този спот


  1. Profile pic
    MONACO jansolanellas  -  в 16:37

    wow very nice find!!

    Отговор

  2. Profile pic
    SERBIA Stefan Sobot  -  в 16:45

    That colour!I am not fan of P1,but this one looks awesome!Nice story and great spot.

    Отговор

  3. Profile pic
    NETHERLANDS hjrouwendal  -  в 17:01

    Awesome spot! Looks nice in red!

    Отговор

  4. Profile pic
    NETHERLANDS LucasH  -  в 18:37

    Crazy spot! Just love it! Awesome car:)

    Отговор

  5. Profile pic
    SERBIA gotti_belgrade  -  в 18:44

    Insane spot!

    Отговор

  6. Profile pic
    UNITED STATES OF AMERICA TYI  -  в 21:30

    Good lord... Crazy spot!

    Отговор

  7. Profile pic
    NETHERLANDS Jurick  -  в 23:48

    Epic spot! Nice one!

    Отговор

  8. Profile pic
    UNITED STATES OF AMERICA Aventarari  -  в 02:18

    Insane spot - Also congrats on spotting the first U.S. P1! This better get spot of the day!

    Отговор

  9. Profile pic
    NETHERLANDS OPspotters  -  в 03:41

    So awesome!!!! You have my vote. Amazing find and fun story..

    Отговор

  10. Profile pic
    UNITED STATES OF AMERICA FourFlatTyres  -  в 05:58

    Haha good! This time the right one got SotD

    Отговор

  11. Profile pic
    UNITED STATES OF AMERICA Kifflom  -  в 06:06

    What a phenomenal spot!

    Отговор

  12. Profile pic
    UNITED STATES OF AMERICA autoenthusiast  -  в 07:40

    Congrats, epic spot!

    Отговор

  13. Profile pic
    NETHERLANDS PageDown  -  в 13:08

    LOL, 15 minute standing zone.
    I would live in it when I had a car like this.

    Отговор

  14. Profile pic
    SWEDEN Lange  -  в 13:43

    Amazing find you have there. Looks amazing in that dark read color!

    Отговор

  15. Profile pic
    CZECH REPUBLIC daweRS  -  в 20:20

    WOW! Awesome spot!!

    Отговор

  16. Profile pic
    UNITED STATES OF AMERICA Rivitography  -  в 01:35

    Insane spot, dude!!!!!!!!

    Отговор

  17. Profile pic
    NETHERLANDS B-Rabbit  -  в 12:19

    Sweet Home Chicago!

    Отговор

  18. Profile pic
    NETHERLANDS charly  -  в 22:01

    Sweet!

    Отговор

  19. Profile pic
    CHINA hao991GT3  -  в 13:05

    Amazing Photos !P1 is the most I like car !Would you please send me the original photo ?
    gt3991@outlook.com Thank you :)

    Отговор

  20. Profile pic
    UNITED STATES OF AMERICA Hoosier_Exotics  -  в 20:38

    Incredible find!

    Отговор

  21. Това не е правилно

Още McLaren P1 спотове



Свързани новини