Подробности за спота

Спотър Horse-Power
Заснет в Atlanta (GA), United States of America
Дата 2023-07-05 09:41

I first spotted this Ohio temp tagged GT ( Q812078 ) driving South on Peachtree. The second time was in the valet at Lenox Square.

Camera

Camera model NIKON D3300
Shutterspeed 1/200 sec.
Focal length 22.0 mm

Подробности за автомобила

Максимална скорост 345 km/h
Ускоряване 0-100 km/h 3.20 s
Мощност 611 hp
Въртящ момент 700 Nm @ 9000 rpm
Тегло 1400 kg

Коментари по този спот


  1. Profile pic
    RUSSIA 1-SRQ-500  -  в 10:21

    Amazing looking McLaren! Cool spot West!

    Отговор

  2. Profile pic
    BELGIUM yannick-m.  -  в 10:34

    Nice find! You don't see them that often. Cool spec too.

    Отговор

  3. Profile pic
    ITALY Dalzzz  -  в 10:39

    Cool McLaren! Haven’t seen one yet

    Отговор

  4. Profile pic
    NETHERLANDS JHA  -  в 11:13

    Amazing spot mate!

    Отговор

  5. Profile pic
    NETHERLANDS Carspotter-Arjan  -  в 14:21

    Awesome find!

    Отговор

  6. Profile pic
    ITALY BsSpots  -  в 17:01

    Beautiful spec!

    Отговор

  7. Profile pic
    ITALY Dado_spotter  -  в 20:51

    Wonderful car! Nice grab mate!

    Отговор

  8. Profile pic
    Ferrari-Lamborghini Fan  -  в 21:57

    Stunning find and spot and combo West !!!!!!!!!!!

    Отговор

  9. Profile pic
    GERMANY Ferrari!?!  -  в 00:54

    Incredible catch! Looks great in this color!

    Отговор

  10. Profile pic
    NETHERLANDS spots.by.renzo  -  в 11:27

    Awesome find!

    Отговор

  11. Profile pic
    UNITED STATES OF AMERICA Horse-Power  -  в 12:39

    Thank you very much, Kashirin, Yannick, Filippo, JHA, Arjan, Edoardo, Davide, Francky, Max, and Renzo.

    Отговор

  12. Profile pic
    UNITED STATES OF AMERICA Jjrivero  -  в 16:29

    Pretty nice color on this one. Cool combo as well.

    Отговор

  13. Profile pic
    UNITED KINGDOM Snekily1  -  в 19:40

    Sick spot! Never see these, would love to see one!

    Отговор

  14. Profile pic
    GERMANY BiTurboTV  -  в 20:59

    Looks insanely cool in this kind of spec! Very cool spot once again mate!

    Отговор

  15. Profile pic
    NETHERLANDS carspot0541  -  в 00:42

    Great spec! ?

    Отговор

  16. Profile pic
    UNITED STATES OF AMERICA Horse-Power  -  в 09:49

    Thank you very much, Jonathan, Ben, Johannes, and Mylan.

    Отговор

  17. Profile pic
    UNITED KINGDOM JJMad  -  в 11:30

    Beautiful spec!

    Отговор

  18. Profile pic
    UNITED KINGDOM davileon  -  в 14:07

    That's a beautiful spec ? on This Mac West! You always manage to spot the specials out there!?Still a good looking car. ?

    Отговор

  19. Profile pic
    UNITED KINGDOM Joshyboy1236  -  в 17:02

    Beautiful ?

    Отговор

  20. Profile pic
    UNITED STATES OF AMERICA Horse-Power  -  в 11:10

    Thank you very much, JJMad, David, and Horacio.

    Отговор

  21. Profile pic
    UNITED KINGDOM ST22HTV  -  в 14:42

    Cool GT

    Отговор

  22. Profile pic
    UNITED STATES OF AMERICA Horse-Power  -  в 12:46

    Thanks, Linus.

    Отговор

  23. Това не е правилно

Още McLaren GT спотове



Свързани новини

Гласуване сега за „спот на деня“